Phantom 3 Kasa Çatlama Sorunu

0

Merhaba Arkadaşlar

DJI Phantom serisi quadcopter ürünü ile neredeyse dünyanın en çok kullanılan drone u oldu. Her üründe olduğu gibi bu üründe de kullandıkça ortaya çıkan bazı sorunlar olmaktadır. Bize gelen sorunlu phantomlarda gördüğümüz bir sorunda kasa çatlaması. Özellikle ufak düşüşlerde bir sorun yok gibi görünse de phantom 3 gövdesi aldığı darbeler nedeniyle gövdenin alt ve üst bölümünü birbirine tutturan aşağıda resimde de kırmızı ile işaretlenmiş olan bölümlerde çatlaklar meydana gelmektedir. Bu çatlaklar kolların mukavemetini azaltmakta ve vibrasyona neden olmaktadır. vibrasyon ise quadcopterimizi stabil uçmasını engellemektedir. Hatta düşüşlere bile neden olmaktadır.

 Bu sorunu çözmenin basit bir yolu; bu çatlak olan bölümlerdeki vidalar yerine biraz daha uzun vida kullanarak araya pul koyup vidanın gövdeyi sağlamca tutmasını sağlamaktır. Ayrıca güvenlik önlemi olarak plastik kelepce de kullanabiliriz. Uzun vadede phantom gövdesini değiştirmeniz de gerekebilir. Ufak düşülerde bile olsa quadcopterimizin tüm vidalarını ve gövdesini kontrol etmeyi unutmayınız. Kırımsız uçuşlar

Share.

About Author

2010 yılından bugüne kadar çeşitli multikopterler tasarladım, yaptım, geliştirdim, araştırdım. Artık Drone Doktoru olarak sizlerleyim. Drone larla ilgili tüm sorunlarınızda bize danışmaktan çekinmeyin.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: no no no !!