DJI Naza CSC sorunu çözümü

0

DJI Naza multikopter kontrolcüsünde kullanıcıların yaşadığı sorunlardan biri de CSC ( kumandadan arm komutu ) yaptıkdan sonra motorların çalışmaması. Bu sorunu genelde öncelikle NAZA yı sonra ESC leri besleyerek çözebiliyoruz. Fakat bu yöntem de insana bazen sıkıntı veriyor. Ayrıca uçuş sırasında motor durması dengesiz hareketler gibi sorun yaşayan kullanıcılarda oluyor. 

Multikopter-tr.com ekibi olarak denemelerimizde bu sorunu çözmeyi başardık. ESC lerimizin NAZA ya bağladığımız kısmında kırmızı ve siyah kabloları kesiyoruz yada bir ara kablo kullanarak bu iki kablonun NAZA ya gitmesini engelliyoruz. Ayrıca Her sinyal kablosuna Ferrit halka takıyoruz. Bu şekilde yaptığımız zaman Turnigy Plush 30A esc ile yaptığımız denemede ferrit halka olmadan taktığımız zaman CSC komutuna cevap vermeyen NAZA ferrit halka ile hiç sorunsuz çalıştı.

    

 

 

Share.

About Author

2010 yılından bugüne kadar çeşitli multikopterler tasarladım, yaptım, geliştirdim, araştırdım. Artık Drone Doktoru olarak sizlerleyim. Drone larla ilgili tüm sorunlarınızda bize danışmaktan çekinmeyin.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: no no no !!