SimonK 400 Hz Multirotor ESC yazılımı Testi

2

Multirotorlarda ESC nin yani motorun gaz komutlarına verdiği tepki önemlidir. Çünkü multikopterimiz motor hızlarının devamlı değişmesi ile dengede durur bu nedenle kontrolcüden gelen gaz değişimlerine esc ve motorun ne kadar hızlı bir şekilde tepki verdiği doğrudan stabiliteyi etkilemektedir. Bu nedenle ESC lerimize 400 hz de çalışan SimonK yazılımı yükledik ve test ettik işte sonuçlar

ESC leri bir gyro ya bağladık ve gyro yu hızlı hareketlerle esc ye hızlı gaz tepkimeleri vermesini sağladık. 400 hz de çalışan SimonK yüklediğimiz Hobbyking F30A esc ler çok hızlı gaz değişimini yaptığını bellli eden motor sesleri verdi Fakat standar firmware yüklü esc den bu tarz tepki sesleri alamadık sadece motor yavaslama ve hızlanma sesleri geldi. 

SimonK yazılımı hakkında ayrıntılı bildiyi linklerden bulabilirsiniz

https://github.com/sim-/tgy

http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1513678

2013-03-09_15.32.49

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Share.

About Author

2010 yılından bugüne kadar çeşitli multikopterler tasarladım, yaptım, geliştirdim, araştırdım. Artık Drone Doktoru olarak sizlerleyim. Drone larla ilgili tüm sorunlarınızda bize danışmaktan çekinmeyin.

2 yorum

  1. Pingback: Silabs işlemcili ESC lerimizi High PWM yapmak BELHELI-OwSilProg yazılımı ile | Türkiyenin Multikopter Platformu

  2. merhaba benim kullandığım esc hobbyking 70a esc özelliklerinde 8-16khz yazıyor. Kullandığım kontrol kartında ise desteklenen esc 500hz altında olmalı yazıyor.Bu durumda düşük frekanslı yeni bir esc mi almalıyım yoksa elimdeki esc nin frekansını simonk ile düşürebilirmiyim?

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: no no no !!