Turnigy 9x Kumanda İnceleme

1

Turnigy 9x Kumanda Uçak,helikopter yada multikopter hobisine yeni başlayan ve kısıtlı bütçeye sahip arkadaşlar için en uygun kumanda diyebiliriz. Dünyada birçok hobici bu kumandayı kullanıyor. 9 kanallı olan kumandamız çoğu helikopter, multikopter ve uçak için yeterli bir kumanda. Benim sevmediğim bir özelliği ise DJI NAZA yada WOOKONG multirotor kontrolcüsü ile kullanırken mode svicinin ayarının sürekli kayması sonucu multikopterimiz havada iken failsafe moduna geçmesi. Bunu çözmenin tek yolu. Kumandaya FRSKY modül-alıcı takmak. Ben FRSKY ın telemetri modül ve alıcısını kullanıyorum. Bu kumandayı multikopterlerinde kullanacak arkadaşlara frsky modül kullanmasını tavsiye ederim.

Turnigy Switch Error Nedir

Turnigy 9x kumandalarda tüm switchler normal kapalı konumunda değilse “switch error” hatası verir ve kumannda açılmaz. Bu herhangi yanlışlıkla awitchlerin açık kalarak modelde istenmeyen sonuçların oluşmasını engellemek için yapılmış bir korumadır. Tüm anahtarları kapalı konuma getirin ve kumandayı açın.

Turnigy 9x Kullanım Kılavuzu ( İngilizce ) İçin Tıklayınız

Turnigy 9x Manual ( english )

 

Resimler

Share.

About Author

2010 yılından bugüne kadar çeşitli multikopterler tasarladım, yaptım, geliştirdim, araştırdım. Artık Drone Doktoru olarak sizlerleyim. Drone larla ilgili tüm sorunlarınızda bize danışmaktan çekinmeyin.

1 Yorum

  1. Pingback: Turnigy 9xR Kumanda İnceleme | Türkiyenin Multikopter Platformu

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: no no no !!