Turnigy 9x Alıcı Anteni koptu mu? İşte size çözüm

0

Turnigy 9x alıcılarında bazı arkadaşların anten kopması nedeniyle sıkıntı yaşadıklarını gördüm. Alıcı antenlerinin ucunda kullanılan  sarı bakır tüp ağırlık nedeniyle anteni sallayıp kopmasına neden oluyor diye düşünüyorum. Bunu önlemek için alıcları kullanmadan içini açıp sıcak silikon vs ile kabloyu alıcıya bağlandığı yeri sağlamlamak anten kopmasını engelleyecektir. Ayrıca model üzerinde alıcının anten bölümüde sabitlemek çözüm olacaktır.

Eğer  Turnigy 9x v2 alıcı anteniniz koptuysa yapmanız gereken şunlar.

1- Öncelikle antenimiz bir koaksiyel kablodur bunu unutmayalım.

2- Kablonun orta kesitindeki bakır kablo hiç bir zaman metal örgü bölümüne temas etmemelidir. Resimlerde Antenin boyu ve bakır tüpün boyu görülmektedir. Anteninizi onarmak için kablosuz modem  anteni işinizi görecektir. Kablonun en dış katmanındaki plastik koruyucuyu sıyırıyoruz. Daha sonra uygun uzunlukda (3 cm ) lik bölümde örgüyü açıyoruz. Bu kısım bizim antenimizi oluşturacak. Dah sonra kabloyu bakır tüp içerisinden geçiriyoruz. Anten bölümü bakır tüpden dışarı kalacak çekilde metal örgüyü bakır tüpe antenin çıktığı uçdan lehimliyoruz. Bu bakır tüp içerisinde aklan kısımda örgüyü açmıyoruz. Kablonun ortasındaki bakırın izolasyonunu sıyırmıyoruz.

 

Share.

About Author

2010 yılından bugüne kadar çeşitli multikopterler tasarladım, yaptım, geliştirdim, araştırdım. Artık Drone Doktoru olarak sizlerleyim. Drone larla ilgili tüm sorunlarınızda bize danışmaktan çekinmeyin.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: no no no !!